Sistem Çözümleri

Müşterilerimize özel tasarlanmış ve verimliliği en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan özel sistem çözümleri sunmaktayız.

Endüstriyel Çatı Tipi Güneş Enerji Sistemi

Endüstriyel çatı güneş enerji santralleri birçok farklı alanda hizmet sunan endüstriyel işletmenin çatılarına kurulan güneş enerjisi panellerinden oluşan bir sistemdir. Bu paneller güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürerek, işletmenin enerji ihtiyacını karşılamaktadır.

SGM Solar olarak endüstriyel yapılan enerji ihtiyacını karşılayabilecek güneş enerji santralleri hizmeti sunuyoruz. Farklı iş kollarına sahip endüstriyel binaların çatılarına bu sistemi entegre ederek işletmelere yenilenebilir enerji kaynağı kullanma imkanı sunuyoruz.

Ev Tipi Çatı Güneş Enerji Sistemi

Ev tipi çatı güneş enerji sistemleri, güneş enerjisinden en etkili şekilde yararlanma imkanı sunan çözümlerdir. Hem konutlar hem de ticari binalar için uygundur. Bu sistemler, güneş panellerinin ev veya işyeri çatılarına monte edilerek güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürme prensibiyle çalışır.

Güneş enerjisi sayesinde depolanan elektrik, konutlarda ısıtma ve elektrik ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılır. Güneş enerjisi, yenilenebilir bir kaynak olması nedeniyle çevreci ve sürdürülebilir bir enerji çözümü sunar. Şehirlerde ve yerleşim bölgelerinde, güneş enerjisi sayesinde enerji gereksinimleri karşılanır.

Güneş enerjisi, temiz bir çevre ve uygun maliyetli enerji sağlama amacıyla kullanılan bir yöntemdir. Bu enerji türü, halk arasında yaygın olarak düşünüldüğü kadar karmaşık değildir. 

Arazi Tip Güneş Enerji Sistemi

Düz arazilere kurulan arazi tipi güneş santralleri, büyük ölçekli enerji üretimi için tasarlanmış sistemlerdir. Bu tür santraller, geniş arazi alanlarında kurularak genellikle büyük elektrik ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlar.

Güneş enerjisi üretimi için kullanılan diğer sistemlerde olduğu gibi, arazi tipi güneş santralleri de güneş panellerine dayanır. Bu paneller, güneş ışınlarını elektrik enerjisine dönüştüren fotovoltaik hücreleri içerir. Fotovoltaik hücreler, güneş ışınlarını yakalayarak doğrudan elektrik üretimine dönüştürme işlevini yerine getirir.

Birçok ülkenin enerji üretiminde arazi tipi güneş enerji santralleri önemli bir rol oynamaktadır. Bu tesisler genellikle büyük alanlara yayılarak birçok güneş panelini barındırabilir. Paneller, genellikle birbirine bağlıdır ve üretilen elektrik enerjisi invertörler vasıtasıyla şebekeye aktarılır, bu da genellikle bir transformatör aracılığıyla yapılır.

Özelleştirilmiş Güneş Enerji Sistemleri

Yenilenebilir enerji kaynaklarına olan ilgilinin artmasıyla Güneş enerji sistemlerinde de bazı gelişimler ortaya çıkmakta olup özel olarak geliştirilen uygulamalar oluşmuştur. Özellikle de dijital dönüşüm kapsamında tarımsal sulama sistemlerinde bunu bariz bir şekilde görmekteyiz.

Sürdürülebilir tarımın yapılmasında büyük rol oynayan güneş enerjili sulama sistemleri, uygun coğrafi ve iklimsel özellikleri taşıyan birçok tarım arazinde kullanılabiliyor.

İlgili tarım arazisine suyu taşımak için yerleştirilen güneş panelleri depoladığı bu enerji ile su pompalarını çalıştırır. Emilen güneş enerjisi elektrik üretimini sağlar ve su pompasının elektrik motorunu çalıştırır.

Sulama pompaları güneş enerjisi ile çalışır ve bu enerji sayesinde oldukça geniş tarım araziler dahil kolaylıkla sulanmaktadır. Kullandığınız sulama sistemi ile entegre ettiğiniz güneş enerjisi suyun tarlanın en uç noktasına dahi kolaylıkla ulaşmasını sağlamaktadır.

Güneş Enerji Santral Kurulumu

İşletmenizi yenilenebilir enerji kaynaklarının en kolay ulaşabilir olanı güneş enerjisi ile bütünleştirmek istiyorsanız SGM Solar’ın sunmuş olduğu güneş enerjisi keşif ve kurulum hizmetlerinden yararlanabilir. Bu hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz:

Keşif ve Projelendirme : İşletmeniz ya da eviniz için güneş enerjisinin sunmuş olduğu avantajlardan yararlanmak için keşif ekibimizden destek alabilirsiniz. Başvurunuz neticisinde keşif ekibimiz eviniz ya da işletmeniz bulunduğu alana ilişkin fizibilite çalışması yapacaktır. Bu çalışmada işletmenizin ya da evinizin çatısının genel durumu, bulunduğu alanın güneş ışınlarını alan gün sayısı ve güneş ışınlarının geliş açısı dikkate alınır. Bu bilgiler ekibimiz tarafından ele alınır ve işletmenizin enerji ihtiyacına göre projelendirme çalışması başlatılır.

Başvuru Süreci : Güneş enerjisi panel projesine sahip olduktan sonra bu proje ile ilgili devlet kuruluna iletilir ve onay alma süreci başlar. Başvuru sürecinde gerekli dokümantasyon sürecinin tamamında SGM Solar olarak aktif rol almaktayız. Örnek olarak yerel yönetimden uygunluk yazısının alınması, TEDAŞ'a sunulan projenin takibi ve onay alma süreci gibi dönemlerde doğrudan sürece dahil olmaktayız.

Kurulum : İşletmeniz ya da eviniz için güneş enerji sistemine sahip olmanızın son safhası olan kurulum, doğrudan ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Süreç boyunca mühendis ekibimiz projenizi takip ederek kurulumun sorunsuz bir şekilde tamamlanmasını sağlamaktadır.

SGM Solar , SGM Endüstri Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Şti. firmasına bağlı bir kuruluştur.

Telefon:

+90 850 5226308

E-posta:

solar@sgmendustri.com

Adres:

Orhangazi Mah. Teknopark Cad. Teknopark Bulvarı

Düzce/Türkiye